הכרת תודה

אחד מהאלמנטים שאני יכולה בוודאות לתת לו קרדיט בשינוי הדפוסים ולכן גם שינוי במהלך חיי הוא תחושת הכרת התודה, תודה על כל היש. זאת לא רק מילה נימוסית שכזאת, זאת מילה חזקה שיש בתוכה התכוונות.

לפי הבנתי ומה שבחרתי להאמין בו הוא שחיינו כאן, בחיים האלו, הם חלק משרשרת קיום ארוכה של הנשמה שלנו, על פני כדור הארץ. זהו בית הספר המשמעותי ביותר והמקדם ביותר עבור הנשמה, על מנת לגדול לתקן ולהתפתח הנשמה בוחרת בגוף אליו תבוא לעולם, להורים, למשפחה ולסיפור החיים הספציפי הזה, בכדי לעשות את ההתקדמות ואת השיעור שאותו בחרה לעבור. אפילו אם הסיפור הפעם הוא סיוט, הוא איננו סתם סיוט, יש לו משמעויות רבות גם לפעם הבאה.

איך כל זה קשור להכרת תודה? כשאנחנו מפנימים כי הנשמה שלנו בחרה במסלול אותו בחרה, לימים האלו, בזמן הזה, במקום הזה, לעם הזה, לסיפור החיים הזה עם כל המטען, אפשר להתחיל להתייחס אל החיים האלה בצורה יותר רחבה במובן האישי והנשמתי.

תחילת שנות ה2000 המציאות בארץ הייתה פסיכית. חיינו בתחושה של חוסר ביטחון משווע. יצאנו לעבודה בשאיפה לחזור הבית בחיים, מטורף. התת מודע שלנו קלט ושידר פחד מצוקה, חוסר ביטחון, אך בתוך כל הכאוס הזה צצה לה הכרה נוספת, חדשה ומשמעותית. הכרת תודה.

איזה מזל שהנשמה שלי בחרה להיוולד כפי שהיא בחרה!! מודה אני על הזכות שבתוך חיי, למרות כל הסיוט הזה מסביב, להרגיש ולראות את הטוב והמיטב בחיי. כן נכון, זה דורש עבודה, התרגול הזה הפך לחלק בלתי נפרד מחיי. כל פעם שעשיתי משהו שלא אהבתי לעשות כמו לנקות, כביסות או להתרוצץ עם תינוק חולה בין רופאים מיד הפכתי את הסיטואציה לתרגול של הכרת תודה. תודה על שיש לי מים זורמים, תודה שיש לי חשמל וקורת גג תודה שיש לי ביטחון. עשיתי מעגל וחזרתי לתחושת ביטחון.

יש לי ביטחון לעומת מיליוני נשים שלא שפר עליהן מזלן שצריכות ללכת שעות כדי לשאוב מים מהבאר, שאין להן עזרה, מזגן או טמפון. ככל שמתרגלת יותר ויותר, אני חווה כיצד חיי נבנים ונשענים על הדברים החיוביים והיפים של החיים האלה. ברגע שתת המודע שלנו מתורגל וקולט, הוא מתחיל לפעול יחד איתנו ולא נגדנו.

מזמינה אותך לעשות רשימה של עשרה דברים שאת מודה עליהם. הרשימה הזאת נשארת פתוחה ויכולה להכיל אין סוף הכרות תודה. להודות על כל היופי הזה שמסביב, על הזמן השקט שיש לך עם עצמך אפילו רק לרגע, שאת פנויה למחשבות האלו.

כמו כל דבר, גם הדרך הזאת דורשת תרגול ואימון עד שהופכת להיות חלק בלתי נפרד מההווי שלנו וכך גם חיינו, אנחנו גם נמשוך אלינו דברים שנוכל להודות עליהם. הרבה יותר כיף להסתכל על החיים האלה דרך משקפיים ורודים או סגולים מה שתבחרי.

כשאת שם, פתאום תרגישי שאת ב'הודיה' והלב מתרחב. עד הפעם הבאה, מלא ברכות לחודש טוב.

תודה שנשארת עד הסוף, באהבה והכרת תודה גלי.